Gupse Özay Kimdir?

Gupse Özay Kimdir?

Yalan Dünya dizisi ile adını duyuran ve ardından kendi çektiği komedi filminde başrol oynadığı Barış Arduç ile ilişki yaşamaya başlayan Gupse Özay, Türkiye’nin komedi filmi yapan ilk kadın olma ünvanını da taşıyor.. 1984 yılında İzmir’de dünyaya gelen ünlü oyuncu, Çerkez kökenli bir ailenin kızıdır. Adı da tahmin edeceğiniz üzere yine Çerkez kökenlidir ve “canımın içi” anlamı taşımaktadır. Ünlü oyuncu, Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu.
Kariyeri boyunca birçok farklı işte çalışan ünlü oyuncu, magazin dergileri ile başladığı serüvenini ünlü bir isim olarak sürdürmektedir. Özellikle Yalan Dünya dizisinde canlandırdığı Nurhayat karakteri ile tüm dikkatleri üzerine çeken ve kısa sürede şöhreti yakalayan Gupse Özay, şu sıralar bir araba markasının reklam yüzü de olmuştur. Dizi oyunculuğundan önce reklam yazarlığı da yapan ünlü oyuncu, bu sektörde iken arkadaşlarının da önerileri ile dizi sektörüne geçiş yapmış ve birkaç dizi denemesi olmuştur.
Buradan sonra skeç yazmaya başlayan ünlü oyuncunun Yalan Dünya macerası da bununla başlamıştır. Skeç yazarken dizide de rol kapan Gupse Özay, dizi bittikten sonra, senaryosunu da kendisinin yazdığı Deliha filminin başrolünde oynamıştır. Filmde sevgilisi Barış Arduç ile birlikte rol alan güzel oyuncu, ayrıca üniversite yıllarında arkadaşları ile birlikte çektiği bir belgesel olan Yaman Yaşamışım ile ödül de almıştır. Şimdilerde ünlü oyuncu sevgilisi Barış Arduç’tan ayrıldığı haberleri ile anılıyor. Cihangir’de sevgilisi ile yaşayan Gupse Özay’ın Etiler’e taşındığı söyleniyor.