Gülşen Kimdir? Aslen Neleri? Kiminle Evli? Biyografisi – Hayatı

Gülşen Kimdir? Aslen Neleri? Kiminle Evli? Biyografisi – Hayatı

gulsen-kimdir

Başarılı bir pop şarkıcısı olan Gülşen kimdir? Aslen nerelidir? Kaç yaşında? Gülşen hakkında bilinmeyenler ve çok daha fazlası yazımızda…

Gülşen Kimdir?

Şarkıcı kimliğinin yanı sıra söz yazarı kimliği ile de adından sıkça söz ettiren Gülşen, 29 Mayıs 1976 tarihinde, İstanbul’da dünyaya geldi.

Üç çocuklu bir ailenin en küçüğü olan Gülşen, aslen Ordu’ludur. Babası makine mühendisi annesi ise ev hanımıdır. Ordu’da fındık bahçeler bulunan sanatçı, henüz 5 yaşındayken müziğe olan ilgisi sayesinde keşfedildi.

Henüz 16 yaşındayken ilk bestesini yaptı.

Lise öğrenimini Şehremini Lisesi’nde tamamlayan Gülşen, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Bölümü’ne girdi ancak sadece 2 yıl okuyabildi.

Konservatuvar eğitimi alan Gülşen, aynı zamanda İstanbul’da kulüplerde sahne aldı. Dövüş sporlarına da meraklı olan Gülşen, lise öğrencisiyken karate ile uğraştı ve siyah kuşak sahibi oldu.

Gülşen’in asıl keşfedilmesi ise, yine sahne aldığı bir gecede onu dinlemeye gelen Serap ve Özkan Turgay tarafından beğenildi ve albüm teklifi aldı.

Bu teklifi kabul eden Gülşen, ilk albümünü 1996 yılında çıkardı. İkinci albümünü 1997 yılında ‘Son Sözüm’ adıyla çıkardı. Sonrasında Gülşen sırasıyla; 2001 yılında ‘Şimdi’, 2004 yıllında ‘Of Of’, 2005 yılında ‘Yurtta Aşk Cihanda Aşk’, 2007 ‘Mucize’, 2009 ‘Son Söz’, 2013 yılında ‘Beni Durdursan mı?’ albümlerini çıkarmıştır.

Bu albümlerinden bir çok hit parça çıkarmış olan Gülşen, son olarak 2014 yılında  Kayahan için yayınlanan “Kayahan En İyileri No.1” adlı albümde yer almıştır.

Özel Hayatı

Başarıları ve şarkıları ile olduğu kadar özel yaşantısıyla da sıklıkla gündeme gelen Gülşen, 2016 yılının Haziran ayında Ozan Çolakoğlu ile evlenmiştir.