Gül Kaynak Kimdir? Biyografisi

Gül Kaynak Kimdir? Biyografisi

gul-kaynak-kimdir

Detoks ve Sağlıklı Yaşam Danışmanı Gül Kaynak kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında? Ne iş yapar? Gül Kaynak ve işi hakkında bilinmeyenler ve merak edilen tüm detaylar yazımızda…

Gül Kaynak Kimdir?

Tarsus Amerikan Koleji ve ardından Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde okuyan Gül Kaynak, aynı üniversitenin Turizm Otel İşletmeciliği Bölümünden mezun oldu.

Dreamlands Spa Boutiques Türkiye’nin kuruluşunda 2002 – 2005 seneleri arasında Genel Müdür olarak İstanbul Bebek’te, Bodrum Türkbükü’nde Maça Kızı Oteli ve Tampa Beach’te ve Uludağ Kartanesi Otel’de şubeler açtı ve buralardaki merkezleri yönetti. Yine Dreamlands bünyesinde Bodrum Ada Otel’de özel detoks programları düzenledi.

Detoks ve Sağlıklı Yaşam Danışmanı  Gül Kaynak, 2005 yılının Kasın ayında, yeni kurulan The LifeCo bünyesine katıldı. The LifeCo, Bodrum, Detox Center ve Akatlar İstanbul Well-Being merkezlerindeki Detoks programını ve merkezin yöneticiliğini yapmak dışında Tayland, Almanya ve Amerika’daki çeşitli detoks merkezlerinde incelemelerde bulundu. Amerika’da Alkali Yaşam ve Canlı Kan Analizi Mikroskopi eğitimi ve sertifikası aldı.

7 sene boyunca The LifeCo bünyesinde satış ve pazarlama, halkla ilişkiler çalışmalarını da yürüten Kaynak, Haziran 2011’de Doğuş için D-Life’ı kurmak için transfer oldu.

2011-2013 yıllarında Doğuş Grubu için D-Life, Well-Being, D-Life Bag, D-Life Snacks, D-Life Products markalarını yarattı.

2013 yılında Freelance çalışmaya başlayan Gül Kaynak, Richmond Nua Sapanca, Wellness Spa Resort, Sianji Well-being Resort, Bodrum (Gardens of Babylon), The Grand Tarabya Hotel, İstanbul, The Detox Bay, Bodrum gibi merkezlerde Detoks ve Sağlıklı Yaşam Programları kurulmasında Danışmanlık hizmeti verdi.

2013 sonunda Sarıyer’de üretim mutfağını kurarak İstanbul içi ve şehirdışına kapıya teslim Sıvı ve Yemekli olarak günlük Detoks ve Alkali Beslenme paketleri servisini başlattı.

Düzenli verdiği Detoks ve Sağlıklı Yaşam Seminerlerini, çeşitli kurumların çalışanlarına, markalar adına lansmanlarda, son olarak da Arçelik markası ile Türkiye genelinde AVM’lerde devam ettiren Gül Kaynak, 2015 başından itibaren İndeks Konuşmacı Ajansın’a bağlı. Ayrıca çeşitli TV programlarına konuk olarak katılıyor ve zaman zaman çeşitli dergilere Detoks ve Sağlıklı Yaşam ile ilgili yazılar veriyor.

2015 yılından itibaren Etiler Armutlu da, yüksek kapasiteli geniş mutfağında günlük Detoks ve Alkali beslenme paketleri servisine devam ediyor.

Gül Kaynak’tan sağlıklı zayıflama için 10 altın kural

Altın kural 1: Her sabah uyanınca ilk iş 2 büyük bardak ( minimum 400cc ) oda sıcaklığında su içeceğiz.

Altın kural 2: Gün içinde en az 3 litre su bitirmiş olacağız. Suya isteğe göre taze limon suyuveya elma sirkesi ekleyebiliriz.

Altın kural 3: Yemeklerle birlikte kesinlikle su içmeyeceğiz. Yemeklerden yarım saat önce bırakacağız ve 1 saat sonra tekrar başlayacağız.

Altın kural 4: Her gün 3 poşet karbonat, 1 çay kaşığı Himalaya Tuzunu suya eritip içeceğiz. Her bir poşet karbonat (5gram) bir bardağa. Bir çay kaşığı tuz da yine başka bir bardağa konulacak. Zamanları bize kalmış. Yeter ki her gün alalım.

Altın kural 5: Zayıflama kurumuzu yaparken siyah çay, kahve, kola, alkol, gazlı içecekler, hazır kutu meyve suyu içmeyeceğiz. Bu çok önemli!

Altın kural 6: En büyük öğünümüzü sabah 11.00 ile öğleden sonra 4.00 arası yiyeceğiz.

Altın kural 7: Güneş batınca çorba dışında bir şey yemeyeceğiz. Sebze çorbası ve mercimek çorbası olabilir.

Altın kural 8: Zayıflama kurumuz suresince süt, peynir, yoğurt, yumurta ve tavuk tüketmeyeceğiz.

Altın kural 9: Ve ekmek… 11.00 – 16.00 dışındaki saatlerde ekmek yemeyeceğiz. Bu saatlerde de muhakkak kızartılmış ve beyaz ekmek dışındakiler tüketilecek.

Altın kural 10: Her gün açık havada en az 30 dakika yürüyeceğiz. Park, koru, deniz kenarı tercihimiz.

Not: Kaç kilo vermek istiyorsanız bunu 3 ile çarpın. Bu 10 kuralı tam olarak yaparak, o kadar gün sonunda sağlıklı bir şekilde vereceksiniz. Örneğin; üç kilo vermek istiyorsanız, dokuz gün uygulamalısınız.