Gonca Sarıyıldız Kimdir? Seviyor Sevmiyor İrem Kimdir?

Gonca Sarıyıldız Kimdir? Seviyor Sevmiyor İrem Kimdir?

gonca-sariyildiz-kimdir

2016 yılı haziran ayında yayınlanmaya başlayan ve halen yayınlanmaya devam eden “Seviyor Sevmiyor” adlı dizide “İrem” karakterini canlandıran Gonca Sarıyıldız kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında? Hangi dizi ve filmlerde oynadı? Gonca Sarıyıldız hakkında bilinmeyenler ve merak edilen tüm detaylar yazımızda…

Gonca Sarıyıldız Kimdir?

Henüz 4 yıldır oyunculuk kariyeri olan ancak bu süre boyunca başarılı yapımlarda yer alan Gonca Sarıyıldız, 10 Şubat 1986 tarihinde dünyaya geldi. Nerede doğduğu ve aslen nereli olduğu konusunda pek fazla bilgi bulunmayan Sarıyıldız’ın bir dönem yurt dışında yaşadığı biliniyor.

Öğrenimine Yurt dışında başlayan başarılı oyuncu, lise öğrenimini Ankara Anıttepe Lisesi’nde tamamlamıştır.

Sarıyıldız İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü mezunu olan güzel oyuncu, üniversite yaşamından sonra Müjdat Gezen Tiyatrosu’na katılmıştır.

Lise yıllarından bu yana oyunculuk ile ilgilenen Sarıyıldız, Yeditepe Üniversitesinde tiyatro eğitimi almıştır.

Daha sonra Star TV ekranlarında yayınlanan “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde “Fatma Sultan” karakterini canlandırmıştır.

Buradaki başarılı performansı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran oyunuc, daha sonra Kanal D ekranlarında yayınlanan “İnadına Yaşamak” adlı dizide rol almıştır.

Gonca Sarıyıldız, şimdilerde 2016 yılı Haziran ayında yayınlanmaya başlayan ve halen devam eden, romantik komedi dalındaki “Seviyor Sevmiyor” dizisinde “İrem” karakterini canlandırmaktadır.