George Michael kimdir neden öldü? George Michael öldü mü neden? Herkesin merak ettiği George Michael kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli gibi soruların yanıtları, George Michael'ın hayatı yazımızda!

George Michael kimdir neden öldü?

Ünlü İngiliz şarkıcı ve söz yazarı George Michael, 25 Aralık 2016 Pazar günü evinde ölü bulundu. Georga Michael’ın ölüm haberini kamuoyuna menajeri duyurdu. Peki George Michael kimdir, kaç yaşında ve neden öldü?

George Michael, 53 yaşında Oxfordshire’ın Goring kasabasındaki evinde hayatını kaybetti. İngiliz polisi, sanatçının ölüm sebebi hakkında açıklama yapmadı. Michael’in ölümünde “şüpheli bir duruma rastlanmadığı” bilgisine yer verildi.

GEORGE MICHAEL KİMDİR?

25 Haziran 1963’te doğan İngiliz şarkıcı ve söz yazarı George Michael’ın asıl adı Georgios Kyriacos Panayiotou’ydu. Pop müzik tarihindeki en iyi ve en ünlü şarkıcılardan biri olarak gösterilen Michael, aynı zamanda eski Wham! grubunun iki üyesinden biriydi.

Michael, sanat kariyeri boyunca sayısız rekor ve başarıya imza atmış, başta Grammy ve BRIT olmakla birçok ödül almış, 100 milyonu aşkın satış başarısı elde etmiştir. Michael, kariyeri boyunca “Last Christmas”, “Faith”, “Freedom”, “Jesus to a Child”, “Father Figure”, “Kissing a Fool” ve dünya çapında yedi milyon satan “Careless Whisper” gibi birçok önemli ve ünlü şarkıları yazmış, bestelemiş ve yorumlamıştı. Albümlerinden ikisi “Ölmeden Önce Dinlenmesi Gereken 1001 Albüm” isimli kitapta yer almıştı. Michael’in tüm orijinal albüm çalışmaları İngiltere’de bir numaraya kadar yükselmişti ve tüm şarkıları Top 40’da yer almıştı. Sadece Cowboys & Angels bu başarıyı yakalayamadı.

George Michael aynı zamanda birçok sanatçıya örnek olmuştu. Bu isimler arasında Justin Timberlake, Roxette, Rick Astley, Enrique Iglesias, Ricky Martin, Ronan Keating, Spice Girls, ve Robbie Williams bulunuyor. Madonna ve Michael Jackson ile birlikte MTV’nin kurulması ve video kliplerin 80’lerde gelişmesinde en büyük rolü olan üç şarkıcıdan biriydi. Video kliplerindeki başarısı ona Video Vanguard ödülü kazandırmıştı. George Michael, bunun dışında siyasi görüşleri, yardım çalışmaları ile de dikkat çekmekteydi.

George Michael, 25 Aralık 2016 Pazar günü Londra’daki evinde hayatını kaybetti.