Furkan Andıç Kimdir? Tatlı İntikam Sinan (Tankut) Kimdir?

Furkan Andıç Kimdir? Tatlı İntikam Sinan (Tankut) Kimdir?

furkan-andic-kimdir

Kanal D ekranlarında yayınlanan “Tatlı İntikam” dizisinde canlandırdığı “Sinan Tankut” karakteri ile herkese kendini sevdirmeyi başaran Furkan Andıç kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında? Furkan Andıç hakkında bilinmeyenler ve merak edilen tüm detaylar yazımızda…

Furkan Andıç Kimdir?

Başarılı bir Türk oyuncu olan Furkan Andıç, 4 Nisan 1990 tarihinde, İstanbul’da dünyaya geldi. Boşnak anne ve Trabzonlu babadan dünyaya gelen Andıç’ın iki erkek kardeşi daha bulunmaktadır.

İlk, Orta ve Lise öğrenimini Ataşehir’de tamamlayan Andıç, 2007 yılında lise’den mezun olmasının ardından Ukrayna’ya gitti.

Ukrayna’da Kiev Politeknik Üniversitesi’nde ilk sene hazırlık ve dil eğitimi aldı. İkinci senesinde ise ekonomi bölümünde okudu.

Andıç, eğitim sistemindeki denklik koşulu yüzünden İstanbul’a dönmek zorunda kaldı.

Türkiye’ye dönmesinin ardından Bilgi Üniversitesi’nde Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünde öğrenimine devam etti. daha sonra 2011 ila 2012 eğitim senesinin 1. döneminde Yeditepe Üniversitesi Görsel İletişim ve Tasarım bölümüne yatay geçiş yaptı.

Eğitimine devam eden Andıç, 2011 yılında yayınlanan “Umutsuz Ev kadınları” ve 2014 yılında yayınlanan “kaçak Gelinler” dizisinde yer aldı.

Oyunculuk kariyerinde hızlı adımlarla yükselen Andıç, 2015 yılında yayınlanan “Kırgın Çiçekler” dizisinde 18 bölüm yer alarak “Gökhan” karakterini canlandırdı.

Furkan Andıç, şimdilerde 2016 yılında yayınlanan ve halen yayınlanmaya devam eden “Tatlı İntikam” dizisinde “Sinan Tankut” karakterini canlandırmaktadır.

Bir çok dizi filmde başarıyla yer alan Andıç, tanınan ve bilinene bir çok büyük markanın da reklam yüzü olmuştur.