Fethi Sekin Kimdir? Şehit Polisimizin Özgeçmişi Fethi Sekin kimdir, aslen nerelidir? İzmir'deki terör saldırısında teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen polis memuru Fethi Sekin özgeçmişi ve hayatı...

Fethi Sekin Kimdir? Şehit Polisimizin Özgeçmişi

İZMİR Adliyesi’ne 5 Ocak 2017 Perşembe günü düzenlenen terör saldırısının daha büyük boyutlara ulaşmasını, teröristlerle girdiği çatışma ile engelleyen ve bu çatışma sırasında şehit edilen kahraman polis memuru Fethi Sekin kimdir? Elazığ’da son yolculuğuna uğurlanacak olan şehit polis Fethi Sekin’in hayatı ve özgeçmişi şöyle;

İZMİR SALDIRISINDA ŞEHİT OLAN POLİS MEMURU FETHİ SEKİN KİMDİR?

Fethi Sekin 1 Kasım 1973 tarihinde Elazığ’ın Baskil İlçesi Doğancık Köyü’nde dünyaya gelmiştir. Mehmet Zeki ve Hatun Fethiye Sekin çiftinin 7 çocuğundan biri olan şehit polis evli ve 3 çocuk babasıdır. Fethi Sekin 22 yıllık polis memurudur.

Fethi Sekin ilk, orta ve lise öğrenimini Elazığ’da tamamladıktan sonra polislik sınavlarına girmiş ve Polis Meslek Yüksek Okulu’nu kazanmıştır. 1995 yılında 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu’ndan mezun olmuştur. Polislik görevine ilk olarak Kilis’te başlamıştı. 1999 yılında Bingöl’e atanmıştır. 2002 yılında Şark hizmetini tamamladıktan sonra İzmir’e tayin olmuştur. Yaklaşık 14 yıldır İzmir’de görev yapmıştır.

Fethi Sekin, 10 Kasım 2016’da kanser hastası olan annesini kaybetmiştir. Babası Mehmet Zeki Sekin ise rahatsızlığı nedeniyle ameliyat olmuş ve halen hastanede tedavi görmektedir. Şehit polis memuru Fethi Sekin, 7 Ocak 2017 Cumartesi günü memleketi Elazığ’da son yolculuğuna uğurlanacak.