Ersin Düzen Kimdir? Biyografisi – Hayatı

Ersin Düzen Kimdir? Biyografisi – Hayatı

ersin duzen-kimdir

Televizyon ekranlarında spor spikeri olarak tanıdığımız Ersin Düzen Kimdir? Aslen nereli? kaç yaşında? Ersin Düzen hakkında bilinmeyenler ve merak edilen tüm detaylar yazımızda…

Ersin Düzen Kimdir?

Tam adıyla Hüseyin Ersin Düzen, 2 Haziran 1975 tarihinde, Zonguldak’ta dünyaya geldi.

Geçmişten günümüze ekranlarda görmeye alışık olduğumuz ve sesine aşina olduğumuz, Ersin Düzen, Türk sunucu ve spor spikeridir. Halen hafta sonları TRT Spor kanalında futbol programları sunmaktadır.

Zonguldak’ta dünyaya gelen Düzen, Lise öğrenimini Denizli Anadolu Lisesi’nde tamamlamasının ardından tüksek öğrenimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde tamamladı.

Lise yıllarında Denizli’de radyo programı yapmaya başlayan Ersin Düzen, Eskişehir’de kaldığı 4 yıl boyunca da birçok yerel radyo ve televizyonlarda çalıştı ve genel yayın yönetmenliği yaptı.

1997 yılında İstanbul’da ilk olarak Star TV’de yayınlanan Süper Frikik adlı spor-magazin programını sundu. Bi-Daha, Televole ve Telegol programlarını sunarken, Star TV’de UEFA Şampiyonlar Ligi ve Teleon TV’de Süper Lig maçlarını anlattı.

1998-1999 yılında Star TV’de yayınlanan Yıkılmadım isimli dizide de rol aldı. Telegol’deki görevinin ardından atv’ye transfer olarak Ahmet Çakar, Kazım Kanat ve Gürcan Bilgiç’le beraber Santra programında Süper Lig maçlarını yorumladı. Aynı kanalda ayrıca Türkiye Millî Futbol Takımı’nın maçlarını, Kanal 1’de ise 2006 FIFA Dünya Kupası maçlarını anlattı.

2007 yılında NTV ve NTV Spor’da Serie A ve La Liga maçlarını anlatmaya başladı. Pazar akşamları NTV Spor’da Sergen Yalçın ile birlikte Futbol Pazarı programında Süper Lig maçlarını, salı akşamları ise NTV Spor’da Güntekin Onay ile birlikte Gol programında UEFA liglerini yorumladı. Hafta içi dört gece Spor Gecesi isimli programı yaptı.

Daha sonra 2011 yılının Ocak ayında TRT kanalına transfer oldu ve Cumartesi ve Pazar akşamları TRT 1’de yayınlanan Stadyum adlı programın sunuculuğunu yapmaya başladı.

Sunuculuk kariyerinin yanı sıra oyunculuğu da deneyen Düzen, TRT 1 ekranlarında yayınlanan “Leyla İle Mecnun” dizisinde 3 bölüm konuk oyuncu olarak yer aldı.

Yine aynı şekilde, 2015 yılında yayınlanmaya başlayan “Bak Hele Bak” adlı tiyatro tarzı komedi programında konuk oyuncu olarak görev aldı.

TRT 1’de her gün yayınlanan İyi Şeyler adlı programın sunuculuk görevini gerçekleştirdi.

Ersin Düzen şimdilerde, TRT 1 ve TRT Spor’da Cumartesi, Pazar ve Pazartesi akşamları Stadyum programını hazırlamakta ve moderatörlüğünü yapmaktadır.

Çalıştığı TV Kanalları

1997-2005: Star TV
2005-2007: atv
2007-2011: NTV
2008-2011: NTV Spor
2011 : TRT 1