Erk Acarer Kimdir? Yazıları- Kitapları

Erk Acarer Kimdir? Yazıları- Kitapları

Son dönemde yazdığı tarihi romanları ile dikkatleri çeken Erk Acarer, 1972 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Yüksek öğrenimini Ankara üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Sosyal Antropoloji Bölümü’nde tamamlayan Acarer, İstanbul’da yaşamakta ve BirGün Medya’da Muhabirlik yapmaktadır. Erk Acarer, evli ve bir çocuk babasıdır.

Eğitimini tamamlamasının ardından Global, Milliyet, Sabah gibi gazetelerde çalışma hayatına devam eden Acarer, çeşitli dergiler için makale ve öyküler yazdı.

İlk kitabı olan ‘Matruşkadan Tayyare’yi 2008 yılında yayınlayan Acarer, 2009 yılında ‘%100 İstanbul’ kitabını yayınladı. Acarer, bu kitabında İstanbul’un tarihi mekanlarını ve sırlarını anlattı. Acarer, yine 2009 yılında ‘Darül Fesad’ adlı tarihi romanını sevenlerine duyurdu. Bu roman, Sokullu Mehmet Paşa döneminde devşirme olarak alınan Ferhad’ın ordu içinde yükselişi imkânsız aşkı ve aşkının uğruna ölümünü anlatmaktadır.

Başarılı dönem yazarı Erk Acarer’in son romanı ‘Cellatbaşı’dır. Ünlü yazar bu romanında; Osmanlının en ünlü cellâdı Kara Ali ve yamakları çerçevesinde kurgulanmıştır. Roman, imparatorluğun en korkulan ve öldüklerinde isimsiz mezarlara gömülen bu adamlarının, karanlık ve yalnız dünyalarını anlatmaktadır.