Engin Öztürk Kimdir? Biyografisi – Hayatı

Engin Öztürk Kimdir? Biyografisi – Hayatı

engin-ozturk-kimdir

Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı “Selim” karakteri ile Türk halkının gönlünde taht kurmayı başaran ve başarılı performansı ile dizilerin aranılan ismi olan Engin Öztürk, şimdilerde Star TV ekranlarında yayınlanan “Yüksek Sosyete” adlı dizi de “Kerem” karakterine hayat veriyor.

Peki Engin Öztürk kimdir? Aslen nerelidir? kaç yaşında? Engin Öztürk hakkında bilinmeyenler ve çok daha fazlası yazımızda…

Engin Öztürk Kimdir?

Başarılı oyuncu Engin Öztürk, 28 Eylül 1986 tarihinde, Eskişehir’de dünyaya geldi.

Asker emeklisi baba ve ev hanımı bir annenin dördüncü çocuğu olarak dünyaya gelen Engin Öztürk, Lise yıllarını Eskişehir’de geçirmiş ve Eskişehir Fatih Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. 2003 yılında Hava Astsubay Meslek Yüksek Okuluna girmiş ve 2005 yılında mezun olmuştur. Ancak daha sonra askerlik mesleğinin kendisine uygun olmadığını anlamış ve konservatuvara girmiştir.

Yüksek öğrenimini 2012 yılında, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünde tamamlayarak mezun olmuştur.

‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ Engin Öztürk için bir dönüm noktası olmuştur!

2010 yılında, ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ dizisinin seçmelerine katılarak seçilmiş ve “Selim Yaşaran” karakterini canlandırmıştır. Bu dizinin ardından Engin Öztürk’ün yıldızı parlamış, Türkiye ve Arap ülkelerinde tanınmıştır.

Daha sonra “Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi” dizisinde “Komiser Emre” karakterini canlandırmıştır. Bu rolün ardından Star TV ekranlarında yayınlanan “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde canlandırdığı “II. Selim” karakteri ile yıldızı iyice parlamış ve Türk halkına kendisini sevdirmeyi başarmıştır.

Engin Öztürk, yine Star TV’de yayınlanan “Hatırla Gönül” dizisinde “Yusuf” karakterine hayat vermiştir.

Engin Öztürk şimdilerde Star TV ekranlarında yayınlanan “Yüksek Sosyete” adlı dizide “Kerem” karakterini canlandırıyor.