Emel Acar Kimdir? Aslen nereli? Biyografisi – Hayatı

Emel Acar Kimdir? Aslen nereli? Biyografisi – Hayatı

emel-yildirim-kimdir

Başarılı modacı Emel Yıldırım kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında? Emel Acar hakkında bilinmeyenler ve merak edilen tüm detaylar yazımıza…

Emel Yıldırım Kimdir?

Yaptığı işler kadar özel hayatıyla da gündemden düşmeyen eski model ve şimdilerde modacı olan Emel Yıldırım, 1974 yılında, İstanbul’da dünyaya geldi.

Meslek Lisesi Hazır Giyim Bölümü mezunu olan Yıldırım, 1993 yılında, düzenlenen güzellik yarışmasına katılmış ve ikinci olmuştur. Bu yarışmanın ardından hayatı değişen Yıldırım’ın yapmış olduğu tasarımların yoğun ilgi görmesi üzerine kariyerine modacı olarak devam etmiştir.

13 Eylül 2006 tarihinde, Çırağan Sarayı’nda ilk Haute Couture defilesi ile moda dünyasına adım atan Yıldırım, mesleğini halen başarıyla icra etmektedir.

2000 yılında bir giyim mağazası açan Yıldırım, Açtığı mağazasına kendi adını verdi. Çırağan Sarayı’ndaki ilk Haute Couture defilesinin ardından, “Ay çarpması” Adını verdiği defilesi sayesinde yoğun ilgile karşılaşan ve tanınan Emel Yıldırım, Nişantaşı’nda müşterilerinin de isteği üzerine ikinci mağazasını da açtı.

Emel Yıldırım, yardımsever hatta bunun üzerine Türkiye Engeliler Spor Yardım Eğitim Vakfı adına düzenlenmiş olduğu defile ile başta Yıldırım Mayruk olmak üzere birçok ünlü modacı tarafından benimsendi ve alkışlandı.

2008 yılında Home Store nun Acar gruba dahil oldu ve Hazır Giyim Koleksiyonu Homa Store’lerde Sergilenmeye başladı ve daha çok kişiler tarafından tanındı.

Özel Hayatı

Çalkantılı bir özel hayatı olan Emel Yıldırım, ünlü işadamı ve dönemin playboyu Erdal Acar ile evlendi. Bu evliliğinden iki çocuk sahibi olan Emel Yıldırım, 19 yıl süren evliliğini ihanet ve şiddet suçlamasıyla bitirdi.

19 yıllık evliliğini bir çırpıda bitiren Emel Acar, eşinden maddi veya manevi hiç bir şey talep etmedi.