Duygu Çetinkaya Kimdir? Aslen nereli? Biyografisi – Hayatı

Duygu Çetinkaya Kimdir? Aslen nereli? Biyografisi – Hayatı

duygu-cetinkaya-kimdir

Çılgın Dershane gibi sinema filmlerinde gösterdiği üstün performansın yanı sıra 2013 yılında gerçekleştirilen Survivor yarışmasında da öne çıkarak adından sıkça söz ettiren Duygu Çetinkaya kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında? Duygu Çetinkaya hakkında bilinmeyenler ve merak edilen tüm detaylar yazımızda…

Duygu Çetinkaya Kimdir?

Başarılı oyuncu Duygu Çetinkaya, 13 Ocak 1986 tarihinde, Denizli’de dünyaya gelmiştir. Asker bir babanın iki kız çocuğundan biri olarak dünyaya gelen Duygu Çetinkaya, babasının mesleği nedeniyle Ankara, İzmir, İstanbul gibi bir çok şehirde yaşamıştır.

Annesi Gülsün hanım ise; söz yazarlığı ve adliyede muhabirlik yapmaktadır.

İlk okula Ankara’da Fatoş Abla Kız Kolejinde başlayan Çetinkaya, babasının tayin olması nedeniyle İskenderun’da tamamlamıştır. Orta öğrenimini ise Erdek’te tamamlamıştır. Daha sonra yine babasının tayini sebebiyle İzmir’in Menemen ilçesinde lise öğrenimine başlamış ve ilk yılı burada tamamladıktan sonra İsveç’in Stockholm kentine gitmiş ve liseyi orada tamamlamıştır. Lise öğrenimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönüş yaparak yüksek öğrenimini Türkiye’de İktisat bölümünde tamamlamıştır.

Bir çok dizi ve sinema filmlerinde izlediğimiz Çetinkaya’nın yıldızı rol aldığı “Binbir Gece” dizisi ile parlamıştır. Daha sonra sırasıyla “Firar” ve “Seni Bana Yazmışlar” dizilerinde rol almıştır.

2002 yılında Show TV ekranlarında yayınlanan “Türkiye’nin Yıldızları” adlı yarışmaya katılmıştır. Bu yarışmanın ardından 2003 ila 2004 yıllarında TGRT ekranlarında yayınlanan “Türkü” adlı dizide “Zeliha” karakterini canlandırmıştır.

Oyunculuk kariyerine bir de sunuculuk ekleyen Çetinkaya, 2005 ila 2007 yıllarında Show TV’de yayınlanan “Silikon Vadisi” adlı teknoloji programının sunuculuğunu Dinçer Karaca ile birlikte üstlenmiştir.

Başarılı işlerinin ardından yıldızı parlayan Çetinkaya, 2008 yılında “Nekrüt” adlı sinema filminde rol alarak “1025” adlı karaktere can vermiştir.

Sunuculukta da hayli iddialı olan Çetinkaya, 2009 yılında kendi düzenlediği “Dördüncü Aranıyor” adlı yarışma programının sunuculuğunu üstlenmiştir.

Elit Ödül Töreninde geleceği olan oyuncu seçildi!

Bir çok televizyon dizisi ve sinema filminde boy gösteren Çetinkaya, Elit Ödül Töreninde geleceği olan oyuncu seçilmiştir.

Avrupa’nın en ünlü markalarından biri olan Advanskin’in Türkiye’deki yüzü olmayı başaran Çetinkaya, aynı zamanda yamaç paraşütü, dalış gibi adrealin sporları ile ilgilenmektedir.

2013 yılında Survivor’da yarıştı!

2013 yılında Panama’da düzenlenen, yapımcılığını ve sunuculuğunu Acun Ilıcalı’nın üstlendiği Survivor yarışmasında Gönüllüler takımında yer almış ve takımını başarıyla temsil etmiştir.

Daha sonra 2015 yılının Şubat ayında düzenlenen “Survivor All Star” yarışmasını da katılmış ve başarıyla yarışmıştır.

Rol aldığı diziler

Firar (2011)
Seni Bana Yazmışlar (2011)
Binbir Gece (2008)
Cümbür Cemaat (2006)

Rol aldığı filmler

Çılgın Dersane 3 (2014)
Ya Sonra (2011)
Nekrüt (2008)
Çılgın Dersane Kampta (2008)
Çılgın Dersane (2007)
Plajda Kız Tavlama Kılavuzu (2004)

Katıldığı Yarışmalar

Türkiye’nin Yıldızları Yarışması (2004)
Silikon Vadisi (2005)
Döndüncü Aranıyor (2009)
Survivor Ünlüler-Gönüllüler (2013)

Sunuculuk yaptığı programlar

2005-2007 – Silikon Vadisi

2009 – Dördüncü Aranıyor

2014 – Survivor Panorama