Deniz Seki Kimdir Kaç Yaşında Boyu kaç Biyografisi

Deniz Seki Kimdir Kaç Yaşında Boyu kaç Biyografisi

Deniz Seki Kimdir Kaç Yaşında Boyu kaç Biyografisi

Pop Müzik konusunda oldukça usta ve bu zamana kadar çıkarmış olduğu kaliteli albüm ve şarkılarla insanlar tarafından beğenilen şarkılara imza atmayı başarmış şarkıcı Deniz Seki kimdir?

Deniz Seki Kimdir?

Deniz Seki 1970 doğumludur. Şarkıcı şuan 47 yaşındadır. Eğitimlerini çeşitli yerlerde sürdürmüştür. Ortaokul ile Liseyi yatılı bir şekilde okumuş olan şarkıcı tanınan önemli liselerden biri olan Çamlıca Lisesinin öğrencilerinden biri olmuştur. Okul tamamlanmasının ardından TRT televizyonunun düzenlemiş olduğu sunuculuk ile ilgili sınavlara katılmış ve yarışmayı kazanarak ilk zamanlarda sunuculuk yapmaya başlamıştır.

Boyu 1,74’cm

1993 senesinden itibaren müzik ile ilgilenmeye başlamış isim ilk olarak reklam filmlerinde seslendirme görevinde bulundu. Ardından ise tanınmış çok sayıda önemli sanatçının vokalistliğini yapmış ve bu sayede zamanla müzik konusunda kendini geliştirmiştir. 1995 yılında kendine güveninin olduğunu hissetti ve pop müzikle ilgili düzenlenmiş olan yarışmaya girdi ve yazmış olduğu şarkıyı seslendirerek yarışmanın birincisi olmayı başardı.

1997 yılında beraber Müzik Marketlerde ilk kez albümü yer almaya başladı ve ilk albümünü piyasaya çıkarttı. Çıkarmış olduğu ilk albümle beraber dinleyicilerden tam not alarak müzik piyasasına iyi bir giriş yaptı.

1999 senesinde ikinci albümünü çıkartan sanatçı bu albümünde de ilk albümündekine benzer bir başarı elde ederek önemli mesafe kaydetti.2002 senesinde 3. albümü ile sevenlerinin karşısında bulunmaya başlayan sanatçı bu albümünden bir kaç şarkıya klip çekti.2003 senesinde dördüncü kez albüm çıkartan sanatçı eski yıllara ait şarkıları seslendirdi.

Deniz Seki en son olarak Cezaevinde uzunca süre bulunmuş ve 7 Haziran 2017 ‘de çıktı.