Chris Pratt Kimdir?

Chris Pratt Kimdir?

21 Haziran 1979 tarihinde Amerika’nın Minnesota eyaletinde dünyaya gelen Chris Pratt’ı The Guardians of the Galaxy yani Galaksinin Koruyucuları filminden tanıyoruz. Filmin vizyona girmesiyle birlikte kazandığı müthiş başarı ve yakışıklı oyuncunun hızla artan başarı grafiği. İlk ciddi rolünü Everywood dizisinde aldı. Dizi yayından kaldırıldıktan sonra dönemin izlenme rekorları kıran dizisi The O.C’nin dördüncü sezonuna katıldı. Star Trek filminde “Kaptan James T. Kirk” rolünü canlandıracağı konuşulurken, rol Chris Pine’a gitti.

Parks and Recreation dizisindeki geçici rolü, karakterinin sevilmesinin ardından kalıcı oldu. Kazanma Sanatı filminde Brad Pitt ile birlikte rol aldı. Bu rol için 15 kilo verdi. Onu Oscar ödüllü Zero Dark Thirty filminde de izledik. Bu Gece Beni Eve Al filminin setinde tanıştığı Anna Faris ile 2009 yılında evlenen ünlü oyuncu, Endonezya Bali’de küçük bir düğünle dünya evine girdi. Çocukluk yıllarında son derece katı bir babaya sahip olan Chris Pratt, o yılları hasretle anıyor. Babası maden işçisi olan oyuncu, bu iş nedeniyle 18 kez ev değiştirmiş.

Jurassic Park’ın dördüncü filmi 2015 yılının Haziran ayında vizyona girdi. Film ilk dinozor park olaylarının 20 yıl sonrasında geçiyor. Filmde ayrıca Bryce Dallas Howard, Jake Johnson ve Vincent D’Onofrio rol alıyor. Ünlü oyuncunun Galaksinin Koruyucuları filminde gördüğümüz vücudu için çok çalışmış. Göbekli bir erkekten karın kaslı birisine dönüşümü altı ayda olmuş. Bunun içinse yapması gerekenlerden asla taviz vermeyip beslenmesine dikkat ederek bu vücuda ulaşmış. Üniversiteyi bıraktıktan sonra birçok işte çalışan Chris Pratt, striptizcilik, madencilik yaptı ve satış görevlerinde çalıştı. Evsiz olduğu bir dönemde plajda çadırda yattı. Havai’de garsonluk yaparken keşfedildi.