Cengiz Kurtoğlu Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Cengiz Kurtoğlu Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Cengiz Kurtoğlu Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Cengiz Kurtoğlu 5 Mayıs 1959 tarihinde Artvin’in Arhavi ilçesinde doğmuş biridir.Hem İlkokulu hemde Ortaokulu Arhavi’de bitirmiştir. Müzik konusunda başarısı sesinin güzelliği keşfedilmeden öncede Artvin’de bulunmakta olan bir çay fabrikasında belli bir zaman memur olarak çalışmıştır.Sevenlerinin sayısı Türkiye genelinde milyonlarcadır.Çok güzel şarkıları okumuş hem kalbe gemde gönlüne insanların girmeyi başaran bir isimdir.Sevilen şarkıları o kadar fazla ki biz burada onun sevilen parçalarını yazmaya kalkarsak sanırım yazı yetmez.

Cengiz Kurtoğlu Kimdir

Müzikle ilk tanışmasıyla beraber Ciha Dağı efsanesi adlı orkestrayı kurmuştur.Burada amatör olarak müzik çalışmalarının startını verdi. Askerliğini Ankara’da yapmıştır.20 yaşında iken Askerliğe gitti.1979 tarihinde Askerliğini tamamlamış 3 yıl sonra ise İstanbul’a gitmiştir. Amatör olarak bir demo kaset hazırladı ardından da müzik firmasına o kasedi gönderdi işte bu zamandan sonra tamamen hayatında bir dönüm noktası oluştu.

İlk Albümü olan Sen Sözden Anlamazsın isimli parçasıyla herkesin kalbine girmeyi başardı.Sima Müzik yapım şirketi onundur ve oğlu olan Orçun Bora Kurtoğlunu da bu şirkete katmıştır.1979 tarihinde evlenmiş ve 3 tane çocuğu vardır.Kızının ismi Aylin erkek çocuklarının ismi ise Orçun ve Aydındır.