Burak Deniz Kimdir? Kaç yaşında? Biyografisi – Hayatı

Burak Deniz Kimdir? Kaç yaşında? Biyografisi – Hayatı

burak-deniz-kimdir

2016 yılının yaz sezonunda yayınlanmaya başlayan “Aşk Laftan Anlamaz” dizisinde “Murat Sarsılmaz” karakterini canlandıran Burak Deniz kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında? Boyu ve kilosu kaç? Burak Deniz hakkında bilinmeyenler ve merak edilen tüm detaylar yazımızda…

Burak Deniz Kimdir?

Aşk Laftan Anlamaz dizisinde ‘Murat Sarsılmaz’ karakterine hayat veren başarılı oyuncu Burak Deniz, 20 Ekim 1989 tarihinde, İstanbul’da dünyaya geldi.

Terazi burcu olan sanatçı henüz küçük yaştayken anne ve babası ayrışmıştır.

İlk, Orta ve Lise eğitiminden sonra Yüksek öğenimini Sanat tarihi bölümünde tamamlayan Burak Deniz, 2011 yılında yapımcılığını Timur Savcı’nın yaptığı “Kolej Günlüğü” adlı dizide “Onur” karakterini canlandırdı.

2012 yılında yayınlanan “Sultan” dizisinde “Tarık” karakterini canlandıran Deniz, aynı dizide Nurgül Yeşilçay, Şahin Irmak, Nur Sürer ile birlikte kamera karşısına geçti.

Daha sonra 2013 ve 2014 yılları arasında yayınlanan “Kaçak” dizisinde “Burak Topçuoğlu” karakterine hayat veren Deniz, bu dizide Gürkan Uygun, Berk Hakman, Begüm Birgören gibi güçlü isimlerle kamera karşısına geçti.

2015 yılında yayınlanan “Tatlı Küçük Yalancılar” adlı dizide “Toprak” karakterine hayat vermiştir.

Burak Deniz, son olarak 2016 yılında yayınlanmaya başlayan ve halen devam eden “Aşk Laftan Anlamaz” dizisinde “Murat Sarsılmaz” karakterini canlandırmaktadır. Deniz, bu dizi de başarılı oyuncu Hande Erçel ile başrolleri paylaşmaktadır.

Rol aldığı dizi ve filmleri

  • 2015 – Tatlı Küçük Yalancılar (Toprak) (TV Dizisi)
  • 2015 – Medcezir (Aras) (TV Dizisi)
  • 2013 – 2014 – Kaçak (Burak Topçuoğlu) (TV Dizisi)
  • 2012 – Sultan (Tarık) (TV Dizisi)
  • 2011 – Kolej Günlüğü (Onur) (TV Dizisi)
  • 2016 – Aşk Laftan Anlamaz – Murat Sarsılmaz (TV Dizisi)