Bülent Arınç Kimdir Aslen Nereli Kaç Yaşında?

Bülent Arınç Kimdir Aslen Nereli Kaç Yaşında?

Bülent Arınç Kimdir Aslen Nereli Kaç Yaşında?

Siyaset tarihinin en eskilerinden biri olan Uzun zamandır partilerde bulunan Akp Milletvekili ve Başbakan yardımcısı Bülent Arınç kimdir aslen nereli kaç yaşında?

Bülent Arınç Kimdir?

Bülent Arınç 1948 tarihinde Bursa’da dünyaya gelen bir Siyasteçidir.Aslen Manisalı olan Siyasteçi Manisa Lisesi’nde liseyi bitirdikten sonra Ankara Hukuk Fakültesini kazandı bu okuluda 1970 senesinde bitirip mezun oldu.Manisa’da uzun seneler Serbest olarak Avukatlık yapmış daha sonra siyasete atılmıştır.

Bülent Arınç Üniversitedeyken siyasete giriş yapmış ve gençlik kolları başkanı olmuştur.24 Aralık 1995 tarihinde Refah Partisi’nden Milletvekili adayı oldu ve Manisa Milletvekili seçilmiştir.Türkiye Büyük Millet Meclisininin Adalet komisyonunda bir süre kadar çalışmıştır.

15 Şubat 1998 tarihinde Refah Partisi kapatılıp resmi gazetede yayınlanmasının hemen ardından 27 Şubat 1998 tarihinde yakın arkadaşlarınla beraberce Fazilet Partisine geçiş yaptı.18 Nisan 1999 tarihinde yapılan Milletvekili Genel seçimlerine Fazilet Partisinden katıldı ve Manisa Milletvekili oldu. Fazilet Partisi’nin Grup Başkanvekilide olmuş olan Bülent Arınç TBMM dışişleri komisyonundada üyelik yapmıştır.

Fazilet Partisi’De 22 Haziran 2001 tarihinde Anayasa Mahkamesi ile kapatıldı ve bunun sonrasında 14 Ağustos 2001 senesinde kurulan Adalet ve Kalkınma Partisine geçti.Akp’nin kurucuları arasında yer alan Arınç uzun zamandır Akp’de bulunmaktadır.

3 Kasım 2002 senesinde yapılan Erken seçimde 3. defa Manisa Milletvekili olmuştur.Akp Manisa Milletvekiliği olduğu 2002 senesinden beri Akp’nin bütün seçimlerinde bulunmuştur.

2007 tarihinde yapılmış olan Cumhurbaşkanlığı öncesi Aday olup olmayacağı tartışılmış ama kendisi aday olmayacağını söylemiştir.1 Mayıs 2009 tarihinde Başbakan yardımcılığı görevine getirilmiştir.2011 genel seçiminin sonrasında ise Hem Başbakan yardımcısı hemde Hükümet sözcüsü olmuştur.

İngilizcesi Orta derece olan Ünlü Siyasetçi evlidir ve 2 çocuğu bulunmaktadır.1 çocuğu 16 yaşındayken trafik kazası geçirmiş ve vefat etmiştir.

En son konuşmalarında Ünlü Siyasetçi artık son zamanlarını siyasette yaşadığını ve siyaseti bırakacağının sinyallerini vermiştir.