Birkan Sokullu Kimdir?

Birkan Sokullu Kimdir?

birkan-sokullu-kimdir

“Hayat Şarkısı” dizisinde canlandırdığı “Kerim Cevher” karakteri ile yıldızı parlayan Birkan Sokullu kimdir? Aslen nereli? Boyu kaç? Kilosu kaç? Hangi dizi ve filmlerde oynadı? Birkan Sokullu hakkında bilinmeyenler ve merak edilen tüm detaylar yazımızda…

Birkan Sokullu Kimdir?

Model olarak başlayan kariyerine oyunculuk ile devam eden Birkan Sokullu, 6 Ekim 1985 tarihinde, İstanbul’da dünyaya geldi.

Aslen İstanbullu olan sanatçının boyu 187 cm, kilosu 80 kg’dır.

Lise öğreniminden sonra yüksek öğrenimini, Maltepe Üniversitesi Radyo TV Programcılığı bölümünde tamamlayan Sokullu’nun yaklaşık olarak 10 yıllık bir profesyonel basketbol geçmişi bulunmaktadır.

Üniversite yıllarında manken ve model olarak çalışmaya başlayan Sokullu, aynı dönemde oyunculuk için Dolunay Soysert ile çalışmıştır.

2003 yılında “Best Model Of Turkey” yarışmasına katılmış ve bu yarışmada 3. olmuştur. Ancak bu yarışmadan sonra dikkatleri üzerine çekmiş ve oyunculuğa ilk adımını atmıştır.

Oyunculuk kariyerine 2008 yılında “Melekler Korusun” dizisinde canlandırdığı “Levent” karakteri ile başlayan Sokullu, daha sonra sırasıyla; 2008 yılında “Küçük Kadınlar”, 2008 yılında “Elif”, 2010 yılında “Küçük Sırlar”, 2012 yılında “Uçurum”, 2013 yılında “Fatih”, 2014 yılında “Kurt Seyit ve Şura” ve son olarak 2016 yılında yayınlanan ve halen devam etmekte olan “Hayat Şarkısı” dizisinde rol almış ve “Kerim Cevher” karakterini canlandırmaktadır.

Özel Hayatı

13 Temmuz 2012 yılında, başarılı oyuncu Aslı Enver ile hayatını birleştirmiş, ancak bu evlilik 3 yıl sürmüştür. Çift 26 Ağustos 2015 yılında yollarını ayırmışlardır.

Birkan Sokullu’nun şimdilerde adı Berrak Tüzünataç ile yaşadığı aşk ile anılmaktadır.