Beyazıt Öztürk Kimdir? Kaç Yaşında? Biyografisi

Beyazıt Öztürk Kimdir? Kaç Yaşında? Biyografisi

Beyazıt Öztürk Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Oyuncu, komedyen ve aynı zamanda Sunuculuk yapan Beyazıt Öztürk kimdir kaç yaşında nereli? Beyazıt Öztürk Karadeniz’in batı kısmında kalan Bolu ilimizde doğmuştur. Baba tarafından ise Artvin’li olan Ünlü isim Babasının polislik mesleği sebebi ile değişik şehirlerde eğitimini sürdürmüştür. O Senelerde Üniversite sınavını iki şekilde olduğu için ilk sınavı kazanmasına rağmen ikinci sınavı kazanamadı ve bu sebeple resimdeki başarısını ilerletmek isteyerek Güzel Sanatlarda ilerlemeye karar verdi.

Beyazıt Öztürk kaç yaşında

Beyazıt Öztürk kaç yaşında? 46 Yaşındaki Ünlü komedyenin doğum günü 12 Mart 1969 tarihidir. Resim kabiliyetinle beraber Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesine girdi. Basketbol’u çok iyi oynayan komedyen oynamış olduğu Basketbol takımından lisans almıştır.Boyu 1.84’dür.

Beyazıt Öztürk Üniversite Okudumu

Üniversite okurken radyolarla ilgilenen komedyen Eskişehir’de bulunan radyolarda bir süre kadar çalıştı. Beyazıt Öztürk Çalıştığı dönemlerde R harfini söyleyemediği için yayında sadece programları hazırlayan kişi oldu. İlerleyen zamanlarla beraber Genç Radyo isminde arkadaşlarınla beraber kurmuş olduğu radyo programında sesini duyurdu. Eskişehir’de bulunduğu zamanlarda toplam 5 defa sergi açtı.

Beyaz Show

Bir süre Number One Tv’de program yapmasının ardından Kanal 6 ekranlarında farklı bir program ile ekran karşısına geldi. Beyazıt Öztürk Türkiye’de herkes tarafından tanınan bir kişi olmasını ise Beyaz Show adındaki programa borçludur. Beyaz Show programı senelerdir en fazla izlenen talk Show programlarından biri olmuştur.

Gemilerde Talim Var

Müziklede ilgilenmiş olan komedyen 1999 tarihinde Gemilerde Talim Var adında bir albümü piyasaya çıkartmıştır. Trt ekranlarında 5+1 ve Kanal D ekranlarında Aileler Yarışıyor isimli programlar ünlü komedyenin diğer sunmuş olduğu programlardır.

Nihavend Mucize

Atıf Yılmaz Yapımcılığındaki ilk sinema deneyimini 1997 tarihinde gerçekleştirmiştir. Nihavend Mucize adındaki filmde oynayarak oyunculukta yapmıştır.2002 tarihinde Biz Size Aşık Olduk ismindeki yapımda Cem karakterini canlandırarak ilk kez dizi oyunculuğu tecrübesi yaşamıştır.2004 tarihinde Karım ve Annem adındaki dizide Levent karakteri ile tekrar bambaşka bir dizide oynamıştır.

O Şimdi Mahkum

2005 tarihinde O Şimdi Mahkum adındaki sinema filminde oynadı.2006 tarihinde Anjiyo ameliyatı olmak zorunda kalan Öztürk 2007 tarihinde Biri Bana Anlatsın programını sunmuştur. Halen Beyaz Show adındaki programın sunuculuğunu sürdürmektedir.