Berk Atan Kimdir? Aslen nereli? Biyografisi

Berk Atan Kimdir? Aslen nereli? Biyografisi

berk-atan-kimdir

2015 yılında yayınlanan ‘Güneşin Kızları’ dizisinde ‘Savaş Mertoğlu’ karakterini canlandıran ve ilk dizisiyle Türk halkının gönlünde taht kurmayı başaran Berk Atan kimdir? Aslen nereli? Boyu kaç? Kaç yaşında? Hangi dizi ve filmlerde rol aldı? Berk Atan hakkında bilinmeyenler ve çok daha fazlası yazımızda…

Berk Atan Kimdir?

Başarılı model ve oyuncu Berk Atan, 26 Eylül 1991 tarihinde, İzmir’de dünyaya geldi.

2011 ‘Best Model of Turkey’ yarışmasına katılarak “Gelecek Vaat Eden” ve 2012 yılında düzenlenen ‘Best Model of Turkey’ yarışmasına katılarak birincilik ünvanını kazanan Berk Atan, Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nde eğitimine devam etmektedir.

Oyunculuğa ilk adım atması ise 2013 yılında yayımlanan “Herşey Yolunda Merkez” dizisi ile oldu. Ancak yıldızı “Güneşin Kızları” dizisi ile  parladı.

Yine 2013 yılında yayımlanan “Altındağlı” dizisinde “Pamir” karakterine hayat verdi. Bu dizideki başarısının ardından Berk Atan, hayatını değiştirecek olan “Güneşin Kızları” dizisinde “Savaş Mertoğlu” karakterini canlandırdı. Bu dizi Berk Atan için bir dönüm noktasıdır diyebiliriz. Zira Güneşin Kızları dizisinden sonra Berk Atan, tüm Türkiye tarafından tanındı.

Berk Atan şimdilerde 2016 Eylül sezonunda yeni dizi için Eda Ece ile kamera karşısına geçmeye hazırlanıyor. Yeni dizinin adının ne olacağı ve hangi kanalda yayınlanacağı henüz bir netlik kazanmadı.

Filmleri

Güneşin Kızları – 2015 – Savaş Mertoğlu – Başrol
Herşey Yolunda Merkez – 2013 – Selçuk – Başrol
Altındağlı – 2013 – Pamir – Başrol

Ödülleri

2011 – Best Model of Turkey – Gelecek Vaat Eden – Kazandı
2012 – Best Model of Turkey – Birincilik – Kazandı
2012 – Best Model of the World – Birincilik – Kazandı
2015 – KTÜ Medya Ödülleri – Yılın En İyi Çıkış Yapan Erkek Oyuncusu – Kazandı
2016 – Türk Tıp Öğrencileri Birliği – Yılın Enleri En İyi Erkek Oyuncu – Kazandı