Bahar Öztan Kimdir? Biyografisi

Bahar Öztan Kimdir? Biyografisi

Bahar Öztan Kimdir?

Gamzeli güzel olarak belli bir kuşağın sevgisini kazanan ve Türk sinemasının biz zamanlar aranan güzel oyuncusu Bahar Öztan kimdir? Bahar Öztan, 11 Ağustos 1962’de İskenderun’da dünyaya geldi. Bahar Öztan’ın babası memur Arif Cerrahoğlu, annesi Aysel Hanım’ın 2 kız, 2 erkek çocuğunun en büyüğüdür.

Çocukluğu ve gençliği İstanbul’da geçti. Ekrana ilk kez bir saç şampuanı reklamıyla çıktı.

Sayısız reklam filminde yer aldı. Bu reklamlardan sonra halk ona ‘Gamzeli Güzel’ olarak tanımaya başladı.

Dönemin fotoromanlarından dolayı büyük bir ilgi topladı. Bu fotoromanlardan bazıları, Çarli’nin Melekleri ve Barış Manço ile birlikte yer aldığı fotoromanlardır.

Bahar Öztan, 1972 yılında yönetmenliğini Osman Seden’in yaptığı ve Cüneyt Arkın, Hale Soygazi, Seyyal Taner’in başrolde oynadığı “Mahkum” adlı sinema filmi ile oyunculuğa başladı.

Herkesin beğenisini kazanan Bahar Öztan, kısa süre sonra, Şaşkın Milyoner filmiyle sinema hayatına girdi. Yeşilçam’ın Gamzeli Güzeli lakaplı Bahar Öztan, 1980 yılında yönetmenliğini Aram Gülyüz’in yaptığı “Şaşkın Milyoner” filminde Enver Demirkan, Abdullah Şahin, Ahu Tuğba, Bülent Kayabaş, Aydemir Akbaş, Hulusi Kentmen ile birlikte oynadı.

Bahar Öztan, Yeşilçam’ın en önemli oyuncalarından olmuştur. 1982 yılında senaryosunu Safa Önal ile Memduh Ün’ün yazdığı, yönetmenliğini Kartal Tibet’in yaptığı “Doktor Civanım” adlı sinema filminde Kemal Sunal, Ayşen Gruda, Ali Şen, Reha Yurdakul ile birilikte oynadı.

Sürekli teklif almaya başlayan Bahar Öztan, 1987 yılında ilk kez İzmir Fuarı’nda Bülent Ersoy’la halk konserlerinde ve Seda Sayan’la çalışmaya başladı.

En son 2007 yılında Koliba Film’in çektiği, Aşk Kapıyı Çalınca ve ayrıca Erler Film’in çektiği Görgüsüzler dizilerinde oynadı.

Yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle geçtiğimiz aylarda 11 saat süren zorlu bir ameliyat geçiren Bahar Öztan, hastalığının nüksetmesiyle birlikte yeniden apar topar hastaneye kaldırıldı. Peki, Yeşilçam’ın gamzeli güzeli Bahar Öztan kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşındadır? Bahar Öztan’ın sağlık durumu nasıl? İşte, Bahar Öztan’ın detaylı biyografisi…

Bahar Öztan kimdir? Biyografisi

Yeşilçam’ın gamzeli güzeli Bahar Öztan, yeni yılın ilk saatlerinde hastalığının yeniden nüksetmesi sonucunda rahatsızlandı ve apar topar özel bir hastaneye kaldırıldı. Yakalandığı yumurtalık kanserinin nüksetmesi nedeniyle geçtiğimiz aylarda ameliyat masasına yatan Bahar Öztan, taburcu olmasına rağmen kendisini iyi hissetmediği için yeniden tedavi altına alındı. Peki; Yeşilçam’ın Gamzeli Güzeli Bahar Öztan kimdir, aslen nereli ve kaç yaşındadır? Bahar Öztan’ın sağlık durumu nasıl?

Annesini bir an yalnız bırakmayan oğlu Yiğit Öztan, “Yılbaşı gecesi rahatsızlandı. Şu anda biraz ağrıları var ama şükür daha iyi. İnşallah toparlayacak.” şeklinde ifadelere yer verdi.

Yeşilçam’ın gamzeli güzeli Bahar Öztan yakalandığı yumurtalık kanserinin nüksetmesi nedeniyle 13 Ekim’de 11 saat süren ameliyatın ardından yoğun bakıma alınmıştı.