Andrey Karlov Kimdir? Hayatı ve Biyografisi Son dakika Rusya Büyükelçisi suikaste uğradı. Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov kimdir? Rusya Büyükelçisi son dakika gelişmesine göre, Andrey Gennadiyeviç Karlov katıldığı bir sergide silahlı saldırıya uğradı. Hastaneye kaldırılan Andreay Karlov hayatını kaybetti.

Andrey Karlov Kimdir? Hayatı ve Biyografisi

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, 19 Aralık 2016 Pazartesi günü Ankara’da uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti. İşte Andrey Gennadiyeviç Karlov’un hayatı ve biyografisi…

ANDREY KARLOV KİMDİR? ANDREY KARLOV HAYATI!

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov (Andrey Gennadyevich Karlov) 1954 yılında Moskova’da doğdu. 1976 yılında Moskova Devlet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Enstitüsü’nden mezun olan Karlov, diplomatik kariyerine aynı yıl başladı. SSCB dönemleri ve Rusya Dışişleri Bakanlığı’nda çeşitli görevlerde bulunan Karlov, 1979 – 1984 ve 1986 – 1991 yılları arasında SSCB’nin Kuzey Kore büyükelçiliğinde çalıştı

1992 – 1997 yılları arasında ise Rusya’nın Güney Kore büyükelçiliğinde çalışan Karlov, 2001 – 2006 yılları arasında tam yetkiyle Kuzey Kore büyükelçiliği görevine getirildi. İngilizce ve Korece konuşan Karlov, 2013 Temmuz ayından beri Rusya’nın Türkiye Büyükelçiliği görevini yerine getiriyor. Evli olan Büyükelçi Karlov’un bir oğlu var.

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Rus medyası ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Karlov’un hayatını kaybettiğini duyurdu. Büyükelçi Karlov iki yıldır Ankara’da görev yapıyordu ve Türk-Rus ilişkilerinin normalleşmesinde önemli bir isim olarak kabul ediliyordu.