Almeda Abazi Kimdir? Aslen Nereli? Biyografisi – Hayatı

Almeda Abazi Kimdir? Aslen Nereli? Biyografisi – Hayatı

almeda-abazi-kimdir

Bir çok yarışma ve televizyon programında yer alarak adını duyurmayı başaran Almeda Abazi, ünlü oyuncu Tolgahan Sayışman’la yaşadığı aşk ile gündemde ki yerini koruyor.

Peki Almeda Abazi kimdir? Aslen nerelidir? Kaç yaşında? Almeda Abazi hakkında bilinmeyenler ve merak edilen tüm detaylar yazımızda…

Almeda Abazi Kimdir?

Başarılı sunucu Almeda Abazi, 13 Şubat 1992 tarihinde, Tiran’da dünyaya gelmiştir.

2007 yılında “Miss Tirana” katılmış ve birinci olarak “Miss Tiran” ödülünü almıştır. Daha sonra 2008 yılında “Miss Albania” güzellik yarışmasına katılmış ve yine birinci olarak “Arnavutluk Güzeli” seçilmiştir. Abzi son olarak yine 2008 yılında “Miss Globe” güzellik yarışmasına katılarak, birinci olmuş ve “Kainat Güzeli” ünvanını almaya hak kazanmıştır.

Lise öğrenimini İstanbul Özel Tarhan Koleji’nde tamamlayan Abazi, yüksek öğrenimini, İstanbul Aydın Üniversitesi Bilim-Sanat Akademisi Oyunculuk Bölümü’nde tamamlamıştır.

Aynı yıllarda Türkiye’ye yerleşmeye karar veren Akmeda Abazi, “Konak”, “Show Business” sinema filmlerinde ve TRT ekranlarında yayınlanan “Ayrılık” dizisinde rol almıştır. Daha sonra “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde “Valeria” karakteri ile TV ekranlarında gördüğümüz Abazi, 2015 yılında “Survivor All Star” yarışmasına katılmıştır.

Ayrıca yine TV8 ekranlarında yayınlanan “Yok Böyle Dans” yarışma programına katılmış ve dans yeteneğini de ispatlamıştır.

Almeda Abazi, yine TV8 ekranlarında yayınlanan “Para Bende” adlı programının Murat Ceylan ile birlikte sunuculuğunu üstlenmiştir.

Ödülleri

2007 – Miss Tirana – Tiran Güzeli

2008 – Miss Albania – Arnavutluk Güzeli

2008 – Miss Globe – Kâinat Güzeli