Alişan Kimdir asıl adı nedir? Biyografisi hayatı

Alişan Kimdir asıl adı nedir? Biyografisi hayatı

Alişan Kimdir asıl adı nedir? Biyografisi hayatı

Asıl adı Serkan Burak olan kişi magazin dünyasında Alişan olarak tanınmaktadır. 19 Haziran 1976 tarihinde İstanbul’da doğan sanatçının asıl memleketi Bingöl’dür. Bingöl’de yaygın olan Zaza kökenine mensup olan şarkıcı ufak yaştayken müziğe ilgi duymuş ve yeteneğini keşfetmiştir.

Pilot olmak istemiş

Okumuş olduğu Türküler okul zamanlarında arkadaşlarını ve Öğretmenlerini mesh etmiştir.Pilot olmak istedi fakat Üniversite sınavında başarı elde edemedi.21 Yaşında olduğu zaman Prestij Müzik ile beraber müzik piyasasına adım attı.Albümünün ismi Sana Bir şey Olmasın 1997 tarihinde çıktı.Prestij Müziğin ortaklarından biri olan Hilmi Topaloğlu Alişan’ın aile dostlarından biriydi.Albümde en sevilen parçası Kralı gelse isimli şarkı oldu bu şarkı çok sevildi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuarına kayıt

Daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuarına giriş yapmıştır.Dizi konusundada bir takım teklifler aldı ve bu tekliflerden birini değerlendirip oyunculuk konusundada kendini gösterdi.1998 yılında başlayan Aynalı Tahir isimli dizide başrol oyuncusu olarak görev yaptı.Birçok ünlü isiminde oynamış olduğu bu dizide Tahir karakterini canlandırdı.

1999 yılı Var ya parçası

1999 yılında ikinci kasedinide piyasaya çıkartı.İkinci albümünün ismi Var ya isimli parça olmuştur.Hem bir yandan albümler hazırlarken diğer yandanda dizilere devam etti. Kurt Kapanı isimli dizide Falçata Kemal rolünü oynamıştır.2001 yılında ise Aşkına eşkıya isimli dizide yine başrol oynamıştır.2002 tarihinde ise ilk filmde oynama başarısı göstermiştir.

Papatya ve karabiber filmleri

Sait Faik Abasıyanığın eserinden uyarlanmış olan Papatya ile Karabiber isimli filmde oynadı.2004 tarihinde film vizyona girmiştir.

Cennet mahallesinde dizi oyunculuğu

2004 tarihinde ekranlarda baya bir izlenen Cennet Mahallesi isimli diziyle beraber tekrar rol almaya başlamıştır.Bu dizidede başrol oyuncu görevindeydi. Sultan ile Ferhat’ın aşkını konu almış bir dizidir.Ferhat rolünü Alişan, Sultan rolünü ise Çağla Şikel canlandırmıştır. Ayrıca dizide Zeki Alasya, Müjdat Gezen gibi ünlü kişilerde yer almıştır.2007 tarihinin Nisan ayında ise Üçüncü albümünü piyasaya çıkarmıştır. Kimselere Güvenmiyorum isimli albüm raflardaki yerini aldı.Hayatının en iyi albümlerinden biri olduğunu Şarkıcı belirtmiştir.

5 yıl süren nişanlılık gelmeyen evlilik

2007 tarihinde Mehmet Ali Erbil’in kızı Sezin Erbil ile nişanlanmış 5 yıl kadar birlikteliklerini resmiyet kazandırdıklarını söyleyen sanatçı daha sonra evlilik tarihi belirlenmesine rağmen ayrılmışlardır.

Alişan kimdir kaç yaşında nereli Alişan biyografisi