Ali Ersan Duru Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Hayatı – Biyografisi

Ali Ersan Duru Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Hayatı – Biyografisi

ali-ersan-duru-kimdir

Rol aldığı “Şahane Damat” dizisinde canlandırdığı “Mehmet Çırağan” karakteri ile adından sıkça söz ettiren Ali Ersan Duru kimdir? Kaç yaşında? Aslen nereli? Ali Ersan Duru hakkında bilinmeyenler ve çok daha fazlası yazımızda…

Ali Ersan Duru Kimdir?

Lale Devri, Başrolde Aşk ve Şahane Damat gibi bir çok başarılı dizide rol alan Ali Ersan Duru, 19 Eylül 1984 yılında, Ankara’da dünyaya geldi.

Başarılı bir Türk oyuncu olan Duru, henüz 18 yaşındayken oyuncu olmaya karar verdi.

Yüksek öğrenimini Osmangazi Üniversitesi Maliye Bölümü’nden mezun olarak tamamlayan Duru, aynı dönemde amatör tiyatro hayatına başladı. İlk olarak ise okuduğu üniversite olan Osmangazi Üniversitesi Tiyatro Topluluğu ile çalışmaya başladı.

Oyuncu olmayı çok isteyen Duru, daha sonra 2008 yılında Diyalog Sanat’ta ilk oyunculuk eğitimini aldı. Bu eğitimin ardından Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları’na katıldı ve burada 3 yıl tiyatro eğitimi aldı.

Televizyon dünyasıyla tanışması ilk olarak 2010 yılında yayınlanan “Lale Devri” dizisinde konuk oyuncu olarak yer almasıyla oldu. Daha sonra 2011 yılında yayınlanan “Başrolde Aşk” dizisinde yardımcı karakter olarak yer aldı.

Sonrasında sırasıyla 2011 yılında yayınlanan “Hayat Devam Ediyor” ve 2013 yılında yayınlanan “Yağmurdan Kaçarken” TV dizilerinde yine yardımcı karakter olarak rol aldı.

Ancak ‘Yağmurdan Kaçarken” dizisi ile yıldızı parlayan oyuncu, bundan sonraki projelerinde başrolü kaptı.

Başrollerini paylaştığı televizyon dizileri sırasıyla; 2013 yılında yayınlanan “Bugünün Saraylısı”, 2014 yılında yayınlanan “Gönül İşleri”, 2015 yılında yayınlanan “Aşk Zamanı” ve son olarak 2016 yılında yayınlanan ve halen yayınlanmaya devam eden “Şahane Damat” dizilerinde başrol oyuncusu olarak yerini aldı.

Ali Ersan Duru’nun adı şimdilerde Star TV ekranlarında yayınlanan “Şahane Damat” adlı dizi de “Mehmet Çırağan” karakterini canlandırıyor.