Ali Ersan Duru Kimdir? Biyografisi – Hayatı

Ali Ersan Duru Kimdir? Biyografisi – Hayatı

ALİ-ERSAN-DURU-KİMDİR

Bir çok dizi filmde rol alan ve son olarak ATV’de yayınlanan “Aşk Zamanı” dizisinde canlandırdığı “Fikret” karakteri ile dikkat çeken Ali Ersan Duru kimdir? Aslen nerelidir? Kaç yaşında? Ali Ersan Duru hakkında bilinmeyenler ve çok daha fazlası haberimizde…

Ali Ersan Duru Kimdir?

Başarılı dizi film oyuncusu Ali Ersan Duru, 19 Eylül 1984 tarihinde, Ankara’da dünyaya geldi.

Henüz 18 yaşındayken oyuncu olmaya karar veren Ali Ersan Duru, Osmangazi Üniversitesi Maliye Bölümü’nden mezun oldu ve yine aynı dönem de amatör tiyatro hayatı başladı.

İlk olarak Osmangazi Üniversitesi Tiyatro Topluluğu ile çalışmaya başlayan Duru, 2008 yılında Diyalog Sanat’ta ilk oyunculuk eğitimini tamamladı.

Daha sonra Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları’na katıldı ve 3 yıllık bir tiyatro eğitimi aldı. Yine aynı dönem içerisinde, kamera oyunculuğu workshopları da aldı.

Son olarak ATV’de yayınlanan “Aşk Zamanı” dizisinde canlandırdığı “Fikret” karakteri ile tanıdığımız Ali Ersan Duru, sırasıyla; 2010 yılında “Lale Devri”nde konuk oyuncu olarak yer aldı. 2011 yılında “Başrolde Aşk” dizisinde, 2011 yılında “Hayat Devam Ediyor” dizisinde, 2013 yılında “Yağmurdan Kaçarken” de, yine 2013 yılında “Bugünün Saraylısı” dizisinde, daha sonra 2014 yılında “Gönül İşleri” dizisinde ve son olarak ATV’de yayınlanan “Aşk Zamanı” dizisinde rol aldı.