Akif Beki kimdir? Biyofrafisi

Akif Beki kimdir? Biyofrafisi

akif-beki-kimdir

Ünlü sanatçı Zara, 4 yıl önce hayatını birleştirdiği gazeteci Akif Beki ile 14 Temmuz 2016 tarihinde, Çağlayan Adliyesi’nde anlaşmalı olarak tek celsede boşandı. Peki Akif Beki kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında? Ne iş yapar? Akif Beki hakkında bilinmeyenler ve merak edilen tüm detaylar yazımızda…

Akif Beki Kimdir?

Ünlü gazeteci, yazar ve muhabir, aynı zamanda ünlü sanatçı Zara’nın boşandığı eşi Akif Beki, 2 Temmuz 1971 tarihinde, Bingöl’de dünyaya geldi.

İlk, ortaa ve lise tahsilinin ardından yüksek öğrenimini, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Arap Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı’nda tamamlayan Beki, muhabirlik mesleğine 1990 yılında başladı.

Daha sonra kariyerine sırayla, Zaman gazetesi, Haftalık İzlenim, Flash TV’de ve Yeni Şafak, Yeni Yüzyıl ve Turkish Daily News gazetelerinde devam etti.

1998 yılında Kanal 7 TV Washington Temsilciligi’ne atanan Beki, 2001 yılında Türkiye’ye bu kez Ankara Temsilcisi olarak geri çağrıldı.

Yeni Yüzyıl gazetesi için yazdığı dizi yazılardan, cemaat ve tarikat yapılarını inceleyen iki çalışması kitaplaştırılarak aynı gazete tarafından 1995 yılında okurlarına özendirme olarak verildi.

2003 yılında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın zihin dünyasını konuşma dili üzerinden analiz eden üçüncü kitabı, “Erdoğan’ın Harfleri” adıyla yayımlandı.

Özel Hayatı

Gazeteci yazar Akif Beki, 2012 yılının Mart ayında, hayatını ünlü şarkıcı Zara ile birleştirdi. Ancak bu evlilik 4 yıl sürdü ve çift 14 Temmuz 2016 tarihinde tek celsede yollarını ayırdılar. Çiftin bu evliliğinden “Dila” adını verdikleri bir kız çocukları bulunmaktadır.