Nedir bul, Kimdir öğren!

Bilmemek Ayıp Değil Öğrenmemek Ayıptır

Slime nedir? Nasıl yapılır?

slime-nedir-nasil-yapilir

Günümüz çocuklarının vazgeçilmez oyuncağı olan Slime nedir? Slime nasıl yapılır? Malzemeleri nelerdir? Slime ve yapımı hakkında merak edilen tüm detaylar yazımızda…

Slime Nedir?

Slime, İngilizce ‘Balçık’ anlamına gelmektedir. Günümüzde ise, modern oyun hamurlarına slime adı verilmektedir. Bunun sebebi ise, bu oyun hamurlarının balçık şeklinde olmasıdır.

Zıp zıp hamur olarak da tabir edilen Slime, satın alınabildiği gibi evde de yapmanız mümkün. Slime, bilindiği gibi ‘boraks’ kullanılarak yapılan bir oyun hamurudur. Ancak biz size ‘Boraks’ kullanmadan Slime’nin nasıl yapılacağına dair bilgi vereceğiz.

Boraks kullanmadan galaxy slime yapımı

Malzemeler

Su bazlı tutkal (Kırtasiyelerde bulabilirsiniz)

Dilediğiniz renkte sim

Bir miktar deterjan

Derin bir kase

Yapımı

Öncelikle kırtasiyeden su bazlı bir tutkal alın. Sonra su bazlı tutkalı bir kaseye boşaltın ve üstüne istediğiniz renklerde sim dökün. Kaşıkla karıştırdıktan sonra yavaş yavaş deterjan dökün ve karıştırmaya devam edin. Kıvam almaya başladığında galaxy slime hazır demektir. Artık elinize alıp oynayabilirsiniz.

İyi eğlenceler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Nedirkimdir.com  2006 yılında başladığı yolculuğa son hızı ve kalitesi ile devam ediyor.

Copyright © 2006 – NedirKimdir.com Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazılar aktif link verilmek şartı ile kopyalanabilir. Aksi halde içerikler ve görseller yazılı izin olmadan kullanılamaz, kopyalanamaz, yayınlanamaz!