Nedir bul, Kimdir öğren!

Bilmemek Ayıp Değil Öğrenmemek Ayıptır

Sonia Cihangir kimdir? Biyografi

Kur’an İlimleri Uzmanı olarak tanınan Sonia Cihangir, aslında Polimer Ürünleri Teknolojisi Mühendisi’dir. Aynı zamanda Yüksek Lisansını da tamamlamıştır. Ancak daha sonra İslam İlimleri ile ilgilenen Sonia Cihangir, bu alanda akademik tahsil alan araştırmacı ve aynı zamanda yazardır.

Sonia Cihangir, 2004 yılında İran İslam Cumhuriyeti Cameatul Mustafa al-Alemiye Uluslararası Üniversitesi, İslami bilgiler fakültesinden mezun oldu. Daha sonra tahassüs olarak Kur’an ilimleri ve hadis fakültesi de öğrenimine devam etti.

Cihangir, 2009 yılında Kur’an ilimleri ve Hadis alanı ilmi araştırmacısı, 2011 yılında Kur’an ilimleri uzmanlığı eğitimini tamamladı.

Eğitimini tamamlamasının ardından, Cameatul Mustafa al Alemiye Yüksek Eğitim Enstitüsünde İslam temel bilgileri, Akait, Kur’an ilimleri, Tefsir, ‘İslam’da Kadın Meseleleri’ dersleri verdi.

Sonia Cihangir, şu sıralar Kur’an araştırmacısı, mütercim ve yazar olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Nedirkimdir.com  2006 yılında başladığı yolculuğa son hızı ve kalitesi ile devam ediyor.

Copyright © 2006 – NedirKimdir.com Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazılar aktif link verilmek şartı ile kopyalanabilir. Aksi halde içerikler ve görseller yazılı izin olmadan kullanılamaz, kopyalanamaz, yayınlanamaz!