Nedir bul, Kimdir öğren!

Bilmemek Ayıp Değil Öğrenmemek Ayıptır

İsmail Küçükkaya Kimdir? Aslen Nereli? Biyografisi – Hayatı

ismail-kucukkaya-kimdir

İsmail Küçükkaya, FOX TV Ekranlarında “Çalar Saat” adlı programın sunuculuğunu yapıyor. Peki ekranların sevilen, samimi, sabah kuşağı haber programı İsmail Küçükkaya kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında? İsmail Küçükkaya Hakkında bilinmeyenler ve merak edilen tüm detaylar yazımızda…

İsmail Küçükkaya Kimdir?

FOX TV ekranlarında yayınlanan “Çalar Saat” adlı programın başarılı sunucusu ve aynı zamanda gazeteci olan İsmail Küçükkaya, 1972 yılında Kütahya’nın Simav ilçesinde dünyaya geldi.

Sunuculuk kimliğinin yanı sıra gazeteci kimliği ile de adından sıkça söz ettiren Küçükkaya, ilk ve orta öğrenimini Kütahya’da tamamladıktan sonra 1993 yılında Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu.

İsmail Küçükkaya, 1991 yılında öncelikle Hürriyet Gazetesi’nde muhabir olarak göreve başladı. Daha sonra muhabirlik kariyerine Sabah ve Star gazetelerinde devam etti.

Daha sonra 2000 yılında Akşam gazetesi’nde köşe yazarlığına başlayan Küçükkaya, 2003 yılında Akşam Gazetesi’ndeki görevinin yanı sıra Skytürk Televizyonu Ankara Temsilciliği görevine getirildi.

İsmail Küçükkaya, 2005 ila 2008 yılları arasında Akşam Gazetesi’nin Ankara temsilcisi olarak görev yaptı. Sonrasında 2008 yılının Kasım ayında Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirildi. Bu görevi 2013 yılının Haziran ayına kadar sürdüren Küçükkaya, 2013 yılının Eylül ayından bu yana FOX TV ekranlarında yayınlanan “Çalar Saat” programının sunuculuğunu yapmaktadır.

2008 yılında Cumhuriyetimize Dair isimli bir kitap hazırlamıştır.

Başarılı Gazeteci İsmail Küçükkaya, 09 Temmuz 2016 tarihinde, Samsun’da görev yapan görsel sanatlar öğretmeni Eda Demirci ile hayatını birleştirdi.

ismail-kucukkaya

1 thought on “İsmail Küçükkaya Kimdir? Aslen Nereli? Biyografisi – Hayatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Nedirkimdir.com  2006 yılında başladığı yolculuğa son hızı ve kalitesi ile devam ediyor.

Copyright © 2006 – NedirKimdir.com Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazılar aktif link verilmek şartı ile kopyalanabilir. Aksi halde içerikler ve görseller yazılı izin olmadan kullanılamaz, kopyalanamaz, yayınlanamaz!