Nedir bul, Kimdir öğren!

Bilmemek Ayıp Değil Öğrenmemek Ayıptır

Bud Spencer Kimdir? Biyografisi – Hayatı

Dünya çapında ünlü İtalyan aktör Bud Spencer, 86 yaşında hayata gözlerini yumdu. Peki Bud Spencer kimdir? Bud Spencer hakkında bilinmeyenler ve merak edilen tüm detaylar yazımızda…

Bud Spencer Kimdir?

31 Ekim 1929 yılında Napoli, Campania, İtalya’da dünyaya gelen İtalyan asıllı aktör Bud Spencer, aktörlük kimliğinin yanı sıra, yazar, eski yüzücü, şarkıcı, besteci, avukat, sanayici, senarist, stilist ve albüm yapımcısı kimlikleri ile de bir çok başarılı işler yapmıştır.

Bud Spencer olarak bilinen ve tanınan İtalyan aktör’ün gerçek adı, Carlo Pedersoli’dir.

Yıldızının parlaması, kendisi gibi İtalyan olan aktör Terence Hill ile oynadıkları dövüş-vahşi batı-komedi (Italo-Western) filmleri ile olmuştur.

Bud Spencer, filmlerinde genellikle dik başlı, ağır tabiatlı, yufka yürekli ayrıca düşmanlarını bir yumrukta etkisiz hale getiren iri cüsseli karakteri canlandırmaktaydı.

Başarılı aktör, kariyeri boyunca yaklaşık olarak 40 filmde rol aldı.

İtalyan aktör Bud Spencer, geçtiğimiz gün Roma’da 86 yaşında hayata veda etti. Vefat haberini alan sevenleri, ailesi ve hayranları yasa boğuldu. Bud Spencer hayranları tarafından, ölümünün ardından Twitter üzerinde “Elveda #BudSpencer. Seni çok sevdik” hashtag’leri ile tweet’ler attıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Nedirkimdir.com  2006 yılında başladığı yolculuğa son hızı ve kalitesi ile devam ediyor.

Copyright © 2006 – NedirKimdir.com Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazılar aktif link verilmek şartı ile kopyalanabilir. Aksi halde içerikler ve görseller yazılı izin olmadan kullanılamaz, kopyalanamaz, yayınlanamaz!